Malé představení mé osoby

Kdo jsem

13 / 09 / 1949

Narodil jsem se v září 1949
v Maršovicích (okres Benešov).

30 / 06 / 1967

Absolvoval jsem učiliště ve Mšených Lázních, obor kovář.

19 / 06 / 1991

Jakmile to doba a situace umožnila, založili jsme s dalšími společníky firmu ELZAKO, v. o. s., která nabízela zejména kovářské a zámečnické práce.

13 / 09 / 1999

V roce 1999 jsem se osamostatnil a od této doby působím sám pod názvem Jiří Barták - kovářství.

Co dělám

... a proč to dělám

    Kovařina mě naplňuje. Je to sice těžká fyzická práce, ale jejím výsledkem je kvalitní produkt, který bude dál žít svým životem. A pokud je kvalitně provedený, přežije i jeden či více životů lidských. A je pak už jedno, jestli vyrábím kovanou skulpturu či okrasný plot k rodinnému domku. Vždy se snažím do onoho výrobku vložit kus poctivé práce, na kterou můžu být hrdý, a ze které se bude zákazník těšit po dlouhou dobu.


    Mnoho lidí je přesvědčeno, že ruční kovářská práce je luxusní a drahá záležitost. To ovšem není vždy pravda. Dovolte, abych Vás přesvědčil, že i běžný spotřebitel si může dovolit poctivý kovářský výrobek, a to za rozumnou cenu. Mnohdy je taková práce dokonce stejně cenově dostupná jako obdobný výrobek ze supermarketu, pouze s tím rozdílem, že výrobek od kováře tu zůstane i vašim vnoučatům, výrobek ze supermarketu do příští sezóny.